KMSKA LAAT – Le Scarabée d'Or
Categorie:

Le Scarabée d'Or, een Architecture Sonore, een holistische reis langs zeven bronnen van menselijke energie.
Klank speelt een transformerende rol en kan een krachtige brug zijn tussen mens, natuur en kunst.
Anders kijken, meer zien. Klank als lens
Scarabée d’Or gebruikt klank als lens. Het legt de kunst om ons heen niet vast en het vertaalt ze niet in muziek; het filtert ze.
Zittend, luisterend, schuif je een ander tempo in: randen rekken uit, oppervlakken blijven hangen, details stapelen zich op. Er komt niets bij, en toch verandert de timing van wat je ziet. Scarabée d’Or stelt een minimaal protocol voor: zitten, luisteren, kijken. Scarabée d’Or loopt in een continue lus. Duur is hier het medium, niet de maat. Geen opbouw, geen finale. Alleen waarneming spelend met de tijd. Le Scarabée d’Or is een uitnodiging om te dwalen door klanken en kleuren. Mireille Capelle neemt je mee op deze tocht.
Beleef deze ervaring in de directe omgeving van het diepblauwe werk Untitled (2002) van Anish Kapoor (1954), en bekijk de werken uit de collectiepresentatie rond KLEUR op een andere manier, door de lens van Le Scarabée d’Or.
Credits
- HERMESensemble
- Architecture Sonore: Mireille Capelle
- Visuele installatie en licht: Aïda Gabriëls, Milan Henderickx, Astrid Vansteenkiste, Noir Métal (in bruikleen van Koen Kessels)
- Live-interventies op 20 november: Karin De Fleyt, Mireille Capelle
- Muzikaal team HERMESensemble: Gaetan La Mela, Geert Callaert, Mireille Capelle, Peter Merckx, Stijn Saveniers, Marc Tooten
- Opname: Bart Célis
- Montage en mix: Maarten Buyl
Interpretaties door
- HERMESensemble met
- Mireille Capelle
- Karin de Fleyt
- Geert Callaert
- Gaetan La Mela
- Peter Merckx
- Marc Tooten
- Stijn Saveniers
Installatie en soundscape met live interventies
Praktisch
- Deze activiteit maakt deel uit van KMSKA LAAT
- De activiteit gaat door in ZAAL 4.3
- Wanneer
20 november vanaf 19u15 doorlopend - Voor wie?
Voor iedereen met een ticket voor donderdagavond, zolang de capaciteit het toelaat. - Prijs
Gratis mits museumticket, reserveren niet nodig, volzet is volzet!



